Kā zināms, seksuālā vardarbība ir viens no pašiem smagākajiem nodarījumiem, ar ko var saskarties cilvēks, turklāt cietušie bieži vien atsakās par to runāt vai arī mēdz mainīt iepriekš sniegto informāciju. Tieši tāpat seksuālās vardarbības upuri nereti noliedz notikušo vardarbību, kā arī atsakās no palīdzības. Diemžēl statistika apliecina arī to, ka varmāka vairumā gadījumu ir nepilngadīgajam upurim labi zināms un tuvs pieaugušais, nereti – ģimenes loceklis.
Šogad akcijas laikā Uzticības tālrunī 116111 tika saņemti 915 zvani, un 314 gadījumos tika sniegta psiholoģiskā palīdzība. No šīm konsultācijām 43 gadījumos zvanītāji vērsās pēc palīdzības emocionālas, 16 - fiziskas, 6 – seksuālas vardarbības gadījumā. 5 gadījumos par iespējamo vardarbību un nespēju nodrošināt bērniem piemērotu aprūpi informācija tika nodota atbilstošās pašvaldības sociālajam dienestam. Līdz 27. novembrim turpinās akcijas otrā daļa.
Būtiskākie jautājumi bija saistīti ar ilgstošu seksuālo vardarbību ģimenē, seksuāla rakstura piedāvājumiem internetā, vecāku fizisku un emocionālu vardarbību pret bērniem, bērnu pamešanu novārtā ģimenē, kā arī atkarību problēmām, kad 21 gadījumā tika sniegtas konsultācijas par atkarības jautājumu risināšanu.
Detalizētāku informāciju par seksuālas vardarbības atpazīšanu, pazīmēm, sekām un atbildību var iegūt VBTAI mājaslapā: http://www.bti.gov.lv/lat/uzticibas_talrunis/pretvardarbibas_kampana/
Uzticības tālrunis 116111 ir bezmaksas tālruņa līnija, zvanot gan no fiksētā, gan mobilā telefona.
Uzticības tālrunis 116111strādā visu diennakti.